https://www.urfadabugun.com/files/uploads/user/-a33d737d2c.jpeg
Rabia Uyğur

Şimdi Sıra Kızlara İstihdamda

30-03-2021 10:49

Bilindiği üzere 2004 yılında dönemin Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanımızın Değerli eşi Emine Erdoğan tarafından Şanlıurfa’dan başlatılan ‘Haydi Kızlar Okula Kampanyası’’nın üzerinden tam olarak 17 yıl geride kaldı.

Hatta o dönemde  Milli Eğitim Bakanlığı,’nın 2. etabını da başlatacağı kampanya çerçevesinde Şanlıurfa’ya kadın gazeteci ve köşeyazarı çıkartması yapılmış ve konunun ne denli ciddiye alındığının bir göstergesi olarak kampanya başlatılmıştı.

Evet iyisiyle kötüsüyle toplam tam olarak 17 yılı geride bıraktığımız bu süreçte sloganla okula başlayan kız çocuklarımız artık büyüdü ve okullarını bitirdi. Bir çoğu hatta üniversiteyi başarılı bir şekilde tamamladı.

Evet şimdi kampanyanın tabiri yerinde ise meyvaları toplanmaya başlandı ve bu meyvelerin faydasını ülke olarak görmenin zamanı geldi. Bununda yolu ‘Haydi Kızlar Okula Kampanyası’’da olduğu gibi okul  bitti. ‘Haydi Kızlar İstihdama’ kampanyasından geçiyor.

Düşünün yüzlerce hatta bu süreç içerisinde belkide binlerce kız kampanyanın ilk adımını tamamlayarak ülkesine faydalı birer fert olma yolundaki adımlarını attılar. Şimdi sra aynı kampanyayı başlatması için sayın çok teğerli Emine Erdoğan hanımefendiye sıra geldi.

Evet sayın Cumhurbaşkanımızın çok değerli Eşi Emine Erdoğan, bu kız çocukları başlattığınız kampanyanın ilk meyveleri. Bunlar şimdi ellerinde diplomaları ve sizlerden gelebilecek müjdeli bir habere odaklanmış durumda.

Diplomalarına göre alanlarında istihdam bekleyen bu kız çocukları yine sizin bir hareketinizle vatanına milletine bağlı çok faydalı bireyler olarak hizmet etmek istiyor. İstihdamda onlarda kendilerine düşebilecek paylardan faydalanmak istiyor.

Evet, siz bir fırsat sundunuz ve onların eğitime kazandırılmasını sağladınız. O kızlar sizi mahçup etmedi ve eğitimlerine ilk günki heyecanlarıyla başladılar. Yine aynı heyecan ile ülkelerine faydalı olmak istiyorlar. Bu sayede hem size minnettar kalacaklar, hemde güzel çalışmaların altına başarı imzalarını atmış olacaklar.

Sizin her alanda başarılı çalışmalarını yakından izliyoruz. Özellikle TOGEM ve benzeri kuruluşların altındaki imzanız takdire şayan. Evet şimdi sizden bir isteğimiz daha olacak. O da haydi kızlar istihdama kampanyasını başlatmanız olacak. Şimdiden bu konuyu gündeminize alacağınıza olan inancımın tam olduğunu bilmenizi istiyorum.  

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Lütfen gençlerimizi uyuşturucu batağında kurtaralım Urfa turizmi Elleri Öpülesi Şehit Annelerinin Anneler Günü Kutlu Olsun Haydi, millet aşıya Türkiye ’siz bölgede adım atılamıyor Buda Paşa mı? M.Ö   M.S 8 Mart Geçti Gitti Yeni rehavet olmasın Özür kapatıyor mu? Bu kadar kolay mı? Artık zamanı geldi Şanlıurfa’ya ihanet mi? Elinize Sağlık Elinize Sağlık Ülkeme yararlı bir birey olmak istiyorum Tarım işçilerinin sorunu ne zaman son bulacak Mevsimlik tarım işçilerinin kaderi değişecek mi? Seçime Giderken! Türkiye’de çocuk işçilik sorunu Gazeteciler sahipsiz 31 Mayıs Sigarasız bir dünya Cumhurbaşkanı adayları sosyal medyada ne konuşuluyor RAMAZAN’DA GÖNÜLLÜLÜK İsrail katliam yapmaya devam ediyor Tüm Anneler günü kutlu olsun 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN Mevsimlik Tarım İşçileri Zorlu Yolculuğunda DEVİZ KURLARINDA YÜKSELİŞ NERYE KADAR Mevsimlik tarım işçilerinin kaderi değişecek mi? Ortadoğu kaynıyor Tarihte Urfa’da Aşiret kuvvetleri Milletinin huzur ve asayişi için 173 yıldır Urfa Cemiyetin Kuruluşu Sivas’ta Heyet KURTULUŞ SAVAŞINDA URFA Uygarlığın Doğduğu Şehir Urfa 11 NİSAN 1920 Şanlıurfa Türkiye ve batı arasında soğuk savaş Türkiye ve batı arasında soğuk savaş Çocuk işçi sayısı 2 milyona yaklaştı 5’yılda 580 işçi kadın hayatını kaybetti ÇADIRLARDA KADIN OLMANIN ZORLUĞU TARİHTEN URFA Urfa’da Hamdanilern Döneminde Neler Oldu URFA’DA EMEVİLER DEVRİ DÖNEMİ İdris Peygamberin Urfa tarihi 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun? Kadına karşı şiddet insanlığa ihanettir 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜNDE Şanlıurfa'nın en büyük sorunu "Madde Bağımlısı Gençler" Çalışanlar kariyer yolunda fedakâr davranıyor Şanlıurfa’da Kentsel Dönüşüm Kadın olmak zordur