https://www.urfadabugun.com/files/uploads/user/-018b363c43.jpg
İbrahim Uygur

CHP Bunu Hiç Yapmadı

16-04-2021 11:17

CHP'nin muhallefet politikasına bir anlam veremiyorum. Geçmişten bu güne her defasında CHP'lı önemli isimlere mikrofon uzatılıp bir konu hakkında yorum yapmaları istense, şayet o konu ülkenin menfaatine ise olumsuz eğer ülkenin menfaatine değilse olumlu yorumlar yaptıklarını görüyoruz.
Geçmişten bu güne devlet işleyişi konusunda dış işleri olsun, iç işleri olsun birçok konuda CHP iktidarken bile millete yönelik değil, sürekli kendi nefislerine yönelik yaklaşımlar sergilediler. Adı her ne kadar 'Halk' partisi olarak geçsede tamamen halktan uzak bir tutum sergilediler.
Sürekli olarak bu halkın dinamiklerini değiştirmeye çalışarak kendilerince ortaya koydukları bir düşüncenin peşinden gitmeye çalıştılar. Hiç halkın içine karışmadılar. Halktan bir topluluk olamadılar. Her defasında halktanız diyip halkın tepkilerini aldılar. Bu hal onların nasıl bir yanlış politika sergilediklerinin göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.
Cumhuriyet tarihinden bu güne kadar bir liderin halk ile bu kadar bütünleştiğine şahit olmadım. Tamamen halkın sevgisini kazanmış, gerektiğinde halk ağzı ile konuşan gerektiğide ise dünyaya ayar vermesini bilen bir lideri Osmanlı'dan bu yana toplumumuz görmedi. 
Fakat son 20 yıllık süreçte halk öyle bir lider ile karşılaştı ki, aradığı tüm özellikleri bünyesinde bulunduran ve halkın içerisinden çıkmış, toplumun tüm kesminin düşüncelerine saygılı fakat ülke menfaatleri söz konusu olunca taviz vermeyen bir Cumhurbaşkanı bulmuş bu millet.
Kendisiyle birlikte ağlayan, kendisiyle birlikte gülen iftar sofrasına ailesiyle birlikte oturan ve yine hak yolunda her kesmin dinine ve görüşüne saygı gösteren tevazzuyu elden bırakmayan, gerektiğinde ise hak edeni azarlamasını bilen kısacası tam Osmanlı düşüncesinde olan bir lideri cumhuriyet tarihinden beri ilk defa bulan bu halk sizce liderini yarı yolda bırakırmı?
Ben kendi adıma şunları söylemek istiyorum. Şimdiye kadar boğazımızda adeta ağıt şeklinde düğümlenen ve toplumumuzun akıl dengesiyle oyun oynayan şer güçlere hiç bir liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar tepki göstermedi ve ayar veremedi.
Geçmişte Osmanlı'nın karşısında duramayacak kadar aciz toplumların şimdiki torunlarının karşısında el pençe divan duran ülkemiz liderlerinin şer güçlere biat ettiğini gördük. Bu fotoğraflar dünya gündemine boy boy servis edildi ve toplumumuzun aciz gösterilmesi sağlandı.
Fakat son yirmi yıl içerisinde öyle bir lider geldiki, o şer güçlere hem sözleri hem duruşuyla verdiği ayarı tüm dünya konuşmaya başladı. Ülkemiz hesaba alındı. Türkiyesiz bir dünya yönetimi artık düşünülemez oldu. Siyasal anlamda dünya ülkeleri artık Türkiye'nin gücünden korkmaya fakat dostluğundan ise faydalanmaya başlar hale geldi.
Tam bir Osmanlı ruhu ortaya çıktı. Halkın sofrasında eşiyle birlikte iftar yaptı. Osmanlı  tevazzusu ile hareket eden bir liderimiz oldu. CHP resme bakarak hani çamur at izi kalsın misali illaki yorum yapacak ya, Engin Altay denen CHP'li vekil, 'Fakirin evinde, Erdoğan ile saygıdeğer hanımefendi ayrı, hane halkı ayrı sofrada. Orucunu açarken bir bu hanenin durumunu bir de aldığın Mercedes'i düşüneceksin.' diye söyediği ve kendisinin bile adeta aczini itiraf ettiği kelimelere bakıyorum ve bu kadar kifayetsiz bir yaklaşıma hiç bir anlam veremiyorum.
Bu kişi sıradan birisi değil, bu kişi ülkemizin Baş Komutanı ve Cumhurbaşkanı. Halkın sofrasına oturmuş iftar yapıyor. Hani Partinizin adında da bulunan Halk varya, işte o halkın sofrasında iftar yapıyor. Bu resimde üç sofra söz konusu. Sayın Cumhurbaşkanımız sosyal mesafe kuraları gereği eşleriyle aynı sofrada, ev reisi eşiyle aynı sofrada yine o ailenin çocuklarıda aynı sofrada ve üstelik bu sofralar yine birleşik.
Hatta sofrada bulunan herşey aynı. Yemekler aynı, içecekler aynı kısacası herkes ifatar sofrasında aynı şeyi paylaşıyor. fakat CHP'li Engin Altay, illaki resmi ters okuyacak ya, ne demişler Padişahında arkasından konuşurlar. İşte mesele bu.
Ha birde Mercedes olayı var. Düşünüyorum da Engin Altay acaba hangi araca biniyor? Anadol mu? yoksa Hacı Murat mı? merak ettim. Aksi halde bir Cumhurbaşkanının bindiği araca bu kadar ilginç bir yaklaşım söz konusu olamaz.
Şimdi soruyorum CHP'lilere, şu ana kadar hangi biriniz vatandaşın iftar sofrasında yer aldınız?, hangi biriniz camide vatandaşlarla birlikte saf tuttunuz? hangi biriniz gerçek manada halktan yana oldunuz? Fakat buz dağının görünmeyen kısmını her zaman uyguladınız. Neydi bu? Bizi halk seçer fakat şer güçler yönetir.
Siz halkın karşısında durup kendi idarenizi başkalarına tesim ettiniz. Çünkü siz halka hizmet etmek değil, tamamen düşünce yapınıza göre bir yönetimi seçtiniz. Tevazzu sizin yakınınızdan bile geçmedi. Son zamanlarda bir iki politikacı çıkartarak bizler halkın adamıyız diye rol kesmekten öteye gitmediniz. Bu şişirdiğiniz balonların patlayacağını hiç düşünmediniz ve düşünmeyeceksiniz.
Unutmayın karşınızda o eski yeşil çam filmini en güzel repliği ile halkın adamı duruyor. Hangi replik diye soracak olursanız hemen söyleyeyim. Münir Özkul'un oynadığı Bizim Aile filmindeki repliği 'Ben Yaşar Usta'. İşte karşınızda halkın içerisinden gelmiş olan ve gerektiğinde dünyaya kafa tutabilecek cesarete sahip olan Yaşar Usta var. 
Bu yüce Ramazan ayında benim duam odur ki, Allah Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gücüne güç katsın. Bü yüce milletin başından eksik etmesin. Yüce Allah bir daha bu millete eski Türkiyeyi yaşatmasın... Amin... 

Neler Söylendi?