https://www.urfadabugun.com/files/uploads/user/-018b363c43.jpg
İbrahim Uygur

Şanlıurfa'nın Kanayan Yarası "Madde Bağımlısı Gençler"

30-04-2014 21:22

 

Bir zamanlar sokakta sigarayı gizli gizli içen gençler, aman bir büyüğümüz görmesin diye saklanırken şimdi hiç kimseye aldırış etmeden uçucu maddeleri kullanıyorlar. Bizler basın olarak sürekli  gündeme getirmemize rağmen yetkililer duyarsız kalıyorlar. Bu konuda Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ilimizin gençleri gözümüzün önünde heba oluyorlar. Buna dur diyecek bir yetkili arıyoruz. Genç, taze fidan gibi gençlerimizin hayatları bu kadar ucuz mu soruyorum yetkililere? Sizler evinize gittiğiniz zaman çoluk çocuğunuzla sıcacık aile ortamında otururken o madde bağımlısı gencin babası sokak sokak evladını arıyor. Soğuk sıcak demeden girilmeyecek yerlere giriyor. 

Sizlere kısaca bir babanın feryadından bahsedeyim: “ Adamın iki madde bağımlısı evladı var. Bu adam her gün evlatları ölsün diye Allah’a yalvarıyor. Sizlere soruyorum, hangi baba evladının ölümünü ister? Adam, “param olsa kiralık katil tutarım” diyor. Bu hepimizin ciğerini yakıyor ve insan kendinden utanıyor.

 Urfa,  peygamberler şehri olarak anılıyor ama önlen alınmazsa madde bağımlı geçler şehir olarak anılacaktır. Sivil toplum kuruluşları olsun, yerel yönetimler olsun, valilik olsun, bir an evvel el atmalıdır. Hatta Urfa milletvekillerinin de bu konuya el atması gerekir. Hangi vekilin ağzından duyduk. İki vekil hariç, diğerleri seçim zamanı hiç uğramadığı yerlere uğrarlar. Niçin?  Bir oy için bin kere gidip gelirler. Bu siyasetçiler kurban olsun bu genç fidanlarımıza. Kimse kusura bakmasın ama her kesim bu konuda suçludur. Kimse bu gençlerin ailesini suçlamasın. Onlar ne kadar suçluysa toplumun da o kadar suçludur.  

Geleceğimiz olan bu gençler uçuruma doğru yol almış son hızla ilerlemektedirler. Buna hep beraber dur diyelim! Gençlerimize daha iyi bir gelecek bırakmak için geç kalmış sayılmayız.

 

 

Neler Söylendi?