Astor enerji Şanlıurfaspor perşembe günü saat 17:00'de Çorumspor'u konu etti.Her iki takım için çok önemli bir maçtı. Çünkü Astorenerji Şanlıurfaspor son sıralardan kurtulmak istiyordu, rakip Çorumspor ise play off şansını zorluyordu.Maçı izlemeye çok az  sayıda taraftar gelmişti hemen hemen  bin  kişi vardı yada yoktu .Bu hafta protokol tribünü boş kalmıştı.

 

 

Maçın analizine gelince Şanlıurfaspor bu hafta sezon en iyi futbolunu oynadı. Sahada ilk 11'i görünce İrfan hoca koşan bir ekip sahaya çıkarmıştı.Rakibe boş alan göstermiyorlardı. Maçın 33.dakikasında hakem penaltı noktasını gösterdi. Bu pozisyon bana göre penaltıı değildi. Orta hakem  vara  gitmeden kararını verdi. Penaltı atışını kullanan  Ozan Çorumspor'u 1-0 öne geçirdi. Maçın 38.dakikasında sağdan yapılan ortaya Muhammed Aslantaş rast gele topa vurarak topu ağlara gönderdi.İlk yarı bu şekilde sonuçlandı.

 

 

İkinci yarı Astor enerji şanlıurfaspor daha istekli hücuma dönük bir futbol oynuyordu. Sürekli rakibin üzerine giderek gol atmak için çaba gösteriyorlardı. Çorumspor’un bana göre ikinci yarı sanki temposu düştü.Astorenerji Şanlıurfaspor'da elinden gelen her şeyi yapmış oldu. Ama ne yazık ki galip gelemedik. 1 puana razı olduk.

 

Astorenerji Şanlıurfaspor’a Manisaspor karşısında başarılar dilerim.Umarım devreyi galibiyetle kapatırız.