Advert
Advert
Advert

Urfa- Güney Kore Hattında Turizm Toplantısı

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın ev sahipliğinde kentimize gelen 15 kişilik Güney Koreli heyet, Hilton Garden Inn’de onurlarına verilen yemekte Şanlıurfalı tur operatörleriyle bir araya geldi.

Urfa- Güney Kore Hattında Turizm Toplantısı
Urfa- Güney Kore Hattında Turizm Toplantısı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkan Vekili M.Fevzi Yücetepe, ŞUTSO Başkan Vekili Cem Göncü ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Urfa’ya Güney Kore’den, Güney Kore’ye Urfa’dan turist gruplarını getirme yolları arandı.

 

Aralarında tur operatörü, gazeteci ve bürokratların yer aldığı Güney Koreli heyet ile Şanlıurfalı bürokratların ve tur operatörlerinin fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda, Urfa’nın tarihi ve turistik değerlerinin farklı dillerde tanıtılmasını amaçlayan eserlerin yayınlanması v.b tanıtım çalışmaları ele alındı.

 

Güney Koreli turistlerin tatile çıkarken nelere dikkat ettiği hususları Şanlıurfalı tur operatörlerine aktarmaya çalışan heyet, aynı şekilde Türkiye’den Güney Kore’ye tatil için gitmek isteyenlere neler yapmaları gerektiğini dinlediler.

 

Güney Koreli heyetin Şanlıurfa’daki izlenimlerini dinleyen ve zaman zaman not alan Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkan Vekili M.Fevzi Yücetepe, ŞUTSO Başkan Vekili Cem Göncü, kentin gerek Dünya’ya gerekse de Türkiye’ye tanıtımı konusunda gerekli çalışmaların devam ettiğini söylediler.

 

Görüşmenin oldukça faydalı geçtiğini toplantı soru ve cevapların ardından sona erdi.

sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı