GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2022 17:11

Doğa Koleji, Cumhuriyet Bayramı'nı tüm kampüslerinde kutladı

Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman: "Cumhuriyet, Türk milleti için sadece bir yönetim şekli değil, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi, en büyük değişim ve çağdaşlaşma projesidir"

Doğa Koleji, Cumhuriyet Bayramı'nı tüm kampüslerinde kutladı

İSTANBUL (AA) - Doğa Koleji, Türkiye'nin dört bir yanındaki kampüslerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Doğa Koleji açıklamasına göre, Cumhuriyet'in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına sahip çıkan Doğa Koleji öğrencileri, Cumhuriyet coşkusunu doya doya yaşadı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan tören, bando gösterisi, marşlar, koro, zeybek ve birçok gösteri ile devam etti. Öğrenciler, tören için hazırladıkları piyesleri sahneledi.

Cumhuriyet kutlamaları tüm gün devam ederken, KidZania İstanbul etkinliklerine katılan Doğa Koleji Ataşehir 2 Kampüsü bando takımı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu KidZania İstanbul misafirlerine de yaşattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın tüm kampüslerde milli birlik ve beraberlik coşkusuyla kutlandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet'in kuruluşunun 99. yılında marşlar, sahne gösterileri, sanat ve spor alanında düzenlediğimiz yarışmalarla milli mücadele ruhunu yaşattık. Cumhuriyet, Türk milleti için sadece bir yönetim şekli değil, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi, en büyük değişim ve çağdaşlaşma projesidir.

Bugün topraklarımızı bağımsızlığa ve hür iradeye kavuşturan Kurtuluş Savaşı'nın Cumhuriyet ile taçlandırıldığı günün 99. yıl dönümünü onur ve gururla kutluyoruz. 'Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı aydınlık yolda, verdiği ilhamla 20 yıldır Cumhuriyet'e layık erdemli nesiller yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz."


AdminAdmin