GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 19:39

Dev yatırım Urfa'dan Yozgat'a kaydırıldı iddiasına tepki

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa il başkanı Yavuz o iddiaya sert çıktı. Dev yatırım Şanlıurfa yerine Yozgat'a mı yapılacak?

Dev yatırım Urfa'dan Yozgat'a kaydırıldı iddiasına tepki

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa il başkanı MKYK üyesi İsmail YAVUZ'dan kaydırılan yatırıma tepki.

 

Şanlıurfa OSB de yapılması planlanan yatırım değeri 72 milyon Avro ve 5.000 kişinin istihdam edileceği Tekstil fabrikası ile ilgili İsmail YAVUZ'dan açıklama geldi.

İşte o açıklama;

 

"Malum çevrelerin girişimleri, ile nüfusu bir ilçemiz kadar olan Yozgat ilimize kaydırılması iddiaları beraberinde şu düşünceleri aklımıza getiriyor. Yozgata fabrika yapılmasına karşı değiliz. Lâkin Türkiye'nin 8 büyük il olan Şanlıurfa en genç olma özelliğini barındıran şehir olması hasebiyle genç işsizliği de beraberinde getiriyor. Durum böyle iken Şanlıurfa daki yetkililerin iddiaya sessiz kalması gerçeği perçinler niteliktedir. Daha öncede bu tür iddialar ortaya atılmış lâkin kimseden ses çıkmamıştı. Şimdide proje yeri Şanlıurfa olarak belirtilip yeri bile hazır olan işsizliğin had safhada olduğu ilimizden alınıp yatırım yeri olarak Yozgat'ta kaydırılması kabul edilemez.

Eğer doğru ise Fabrika için yer tahsisi bile ayrılmış.Bu yere siz ne yapacaksınız bu sefer hangi yatırımcı gelecek diye Urfalı hemşehrilerimizi oyalacaksınız.

Sorarım sizlere 5000 hemşehrimiz kendi ilinde istihdam edilecekti.

Ama siz istiyorsunuz ki yine Urfalılar sağlıktan ,eğitimden yoksun dışarıya Tarım işçileri olarak gitsin."

AdminAdmin