TURİZM
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Şampiyon güreşçi AK Partili oldu

Londra'da bronz madalya kazanan Avrupa ve dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat'ta AK Parti üyelik kaydını yaptırdı.

Şampiyon güreşçi AK Partili oldu
Londra Olimpiyatları'nda bronz madalya kazanan Avrupa ve dünya şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat'ta, AK Parti İl başkanlığını ziyaret etti.

Kayaalp, burada AK Parti'ye üyelik kaydını yaptırdı. Kayaalp, AK Parti Yozgat İl Başkanlığını ziyaretinde İl Başkanı Fahri Açıkgöz ile bir süre sohbet etti.

Milli güreşçi Kayaalp, burada yaptığı açıklamada, Yozgat'ın adının duyurulması noktasında önemli işler başardığını düşündüğünü, Türkiye'yi ve Yozgat'ı bundan sonra da en iyi şekilde temsil etmek istediğini söyledi.

Londra Olimpiyatları'nda bronz madalya kazanan dünya şampiyonu güreşçi şunları kaydetti:

"Bundan sonra da başarılarımı devam ettirmek istiyorum. Yozgat'tan çıkmış şampiyon güreşçi ağabeylerim Nusuh Akar ve Celal Atik var. Onların da dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunuyor.

Ben de onların elde ettiği başarı seviyesine ulaştım sayılır ama onlara göre tek eksiğim olimpiyat şampiyonluğu. Bildiğiniz gibi daha önce Avrupa ve dünya şampiyonluklarına ulaştım. İnşallah 2016'da olimpiyat altın madalyasını almak istiyorum.

Bu arada Avrupa ve dünya şampiyonluklarımı çoğaltarak Hamza Yerlikaya ağabey gibi büyük şampiyonlarımızın rekorlarını kırmak istiyorum."

kaynak:f5haber.com