Sokak Ortasında Cinayet: 33 Yaşındaki Elif Yılmaz, Eşi Tarafından Vuruldu

Diyarbakır’ın Rezan (Bağlar) ilçesine bağlı 5 Nisan Mahallesi'nde 33 yaşındaki Elif Yılmaz, sokakta yürürken eşi tarafından vurularak öldürüldü. Olay yerine geç gelen polis ekipleri nedeniyle zanlı, taksiyle kaçmayı başardı.

 

Olayın Ayrıntıları

Olay, Amed’in Rezan ilçesinde 5 Nisan Mahallesi'nde meydana geldi. 33 yaşındaki Elif Yılmaz, sokakta yürürken eşi Hasan Y. (40) tarafından tabancayla vuruldu. Gelen ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Yılmaz'ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.

 

Otopsi ve Cenaze İşlemleri

Dört çocuk annesi Elif Yılmaz'ın cenazesi, otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na (ATK) götürüldü. Otopsi işlemlerinin ardından cenaze, Yeniköy Mezarlığı'nda ailesi tarafından toprağa verildi.

 

Görgü Tanıkları ve Zanlının Kaçışı

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları, polis ve ambulans ekiplerine haber verdiklerini, ancak ekiplerin geç geldiğini belirtti. Tanıklar, polisin sağlık ekiplerinden sonra olay yerine ulaştığını ve zanlı Hasan Y.'nin çalışır haldeki bir taksiyle kaçtığını ifade etti.

 

Öncesinde Yaşanan Tartışma

Elif Yılmaz’ın komşuları, zanlı Hasan Y.'nin dün akşam ve olay günü Yılmaz ile tartıştığını söyledi. Zanlının, konuşmak için eve geldiğini ve Yılmaz’ın evi terk ettiğini aktaran görgü tanıkları, zanlının Yılmaz’ı takip ettiğini ve ardından iki el silah sesi duyduklarını belirtti.

 

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor ve kaçan zanlıyı yakalamak için çalışmalarına devam ediyor.

https://mezopotamyaajansi.net/