İsrail'in Filistin'de yürüttüğü insanlık dışı ve katliam niteliğindeki operasyonlar, dünya kamuoyunun sessizliğiyle karşılanıyor. Gazze'de yaşanan bu vahim durumda, İsrail'in gerçekleştirdiği katliam sonucunda 40 binden fazla insan, kadın ve çocuk hayatını kaybetti. Geride kalan Filistinliler ise açlıkla mücadele ediyor; bir lokma ekmeği alabilmek için insanlar birbirini eziyor.

Tüm İslam dünyası ve uluslararası toplumun bu acı gerçeğe karşı sessiz kalması, insanlık adına büyük bir utanç kaynağıdır. ABD'nin İsrail'e sağladığı silah ve destek, İsrail'i daha da cesaretlendirerek saldırılarını artırmaya teşvik ediyor. Dünya ülkelerinin bu katliama karşı sessiz kalmaları ve İslam âlimlerinin sesini çıkarmamaları da büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Gazze'de yaşanan kıtlık, açlık, susuzluk, sıcaklık ve hastalık gibi acı gerçekler, bölgenin insanlarını büyük bir çaresizlik içinde bırakmış durumda. Bu dramatik tablo karşısında sessiz kalmak yerine, tüm dünya insanlığının bu konuya duyarlılıkla yaklaşması ve yaşananları göz ardı etmemesi gerekiyor.

Gazze'nin acı çeken insanları için yapılabilecek en önemli şey, yaşananları duyurmak ve sessizliği bozmak olacaktır. Dünya kamuoyunun bu konuda duyarlı olması ve sesini yükseltmesi, insanlık adına bir umut olabilir.