GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 18:00

Atapark Ayçin Akkaş Kütüphanesi açıldı

Atapark Ayçin Akkaş Kütüphanesi açıldı

İSTANBUL (AA) - Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Atapark Mahallesi'ne kurulan ve "Ayçin Akkaş" ismini taşıyan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Keçiören Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Ayçin Akkaş Kütüphanesi; AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ayçin Akkaş'ın annesi Aylin Akkaş ve babası Naci Akkaş, öğrenciler, öğretmenler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla açıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Atapark Mahallesi Aşık Veysel Parkı içinde yer alan Ayçin Akkaş Kütüphanesi'nin hayırlı olmasını dileyerek, şunları kaydetti:

"Milletleri ihya eden eğitimdir. Rabbimin ilk emri de ikra, yani okudur. Bu bakımdan hayatın her anında okumak ve öğrenmek oldukça önemli. Çocuklarımız ve gençlerimiz için en önemli hizmetlerimizden biri de kütüphane hizmetimizdir. İstikbalimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak temel görevimizdir. Türkiye'de ilk defa okulların kapısından giren belediye, Keçiören Belediyesi'dir. Gazi, Ankara, ODTÜ ve Hacettepe üniversitelerimiz başta olmak üzere birçok üniversitemizde hizmetimiz vardır."

Altınok, 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek ve oy istedi.


AdminAdmin