GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2023 19:01

İstanbul’un Taksileri Citroën Jumpy Spacetourer ile dönüşecek

Citroen, Jumpy Spacetourer ile İstanbulluların ulaşımına konfor katmak için yerini alıyor

İstanbul’un Taksileri Citroën Jumpy Spacetourer ile dönüşecek

İSTANBUL (AA) - Citroen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı taksi dönüşüm projesinde Jumpy Spacetourer modeli ile yerini alıyor.

Citroen'den yapılan açıklamaya göre, geniş iç hacmi, teknolojik özellikleri ve sessiz motoruyla İstanbulluların ulaşım ihtiyaçlarına konfor katacak Jumpy Spacetourer, engellilere uygun karoseri ve TSE onaylı üstyapılara uygun tasarımı ile "Geniş ve Lüks Aile Taksisi" kavramını şehir hayatına kazandıracak.

İstanbul, işlevsiz hatların kapatılması ve hattaki araç sayısının azaltılması sonucu minibüs/dolmuşları taksiye dönüştürüyor.

Bu proje ile "Geniş ve Lüks Aile Taksisi" kavramı, İstanbulluların hayatına girmeye hazırlanıyor. Mevcut taksi adedine ek olarak dönüştürülecek araçlarla, taksi probleminin çözümü, taksi adedin ve engelli erişiminin de artırılması hedefleniyor.

Citroen, ileri seviyede konfor ve teknolojisine ek olarak, engelli erişimine uygun yapısıyla ön plana çıkan Jumpy Spacetourer ile bu gelişimdeki yerini alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı minibüs/dolmuşların taksiye dönüşüm projesi kapsamında İstanbul halkına hizmet etmek için gün sayan Citroen, sınıfının konforlu modeli olarak bilinen, geniş iç hacmiyle de rakiplerinden ayrılan Jumpy Spacetourer ile İstanbulluların ulaşımına konfor katmak için yerini alıyor.

- Citroen Jumpy Spacetourer ile yolculuk konforu artıyor

Her iki tarafta yer alan sürgülü kapıları ile esnek bir kullanıma sahip olan Citroen Jumpy Spacetourer, otomatik vitesle kombine edilen güçlü ve sessiz motoru, en yeni teknolojiye sahip donanım ve konfor öğeleriyle İstanbullulara fayda sağlayacak bu projede yerini alarak özellikle şehir içi ulaşımına değer kazandırmaya hazırlanıyor. Citroen Jumpy Spacetourer, engelli erişimine uygun ve lüks taksi kullanımına dönüştürülmeye elverişli yapısıyla İstanbulluların yeni tercihi oluyor. TSE tarafından onaylanan üstyapı çalışmaları için son derece uygun olan Citroën Jumpy Spacetourer, bu sayede aracı satın alan taksiciler için de önemli avantajlar sağlıyor.

AdminAdmin