SPOR
Giriş Tarihi : 05-11-2022 22:28

Urfaspor'da Maç Sonrası Ortalık 56 Oldu

Şanlıurfaspor maçı sonrası birçok iddia gündeme geldi.

Urfaspor'da Maç Sonrası Ortalık 56 Oldu

Şanlıurfaspor bugün 11 kendi sahasında Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor’u ağırladı. 1-1 beraberlikle biten maçın ardından iddia ve açıklamalar peş peşe geldi.

 

Arnavutköy Belediyespor Kulübü resmi Twitter hesabı üzerinden şunları paylaştı:

“Protokol tribününde Kulüp Başkanımız Abdulmenaf Batur’a fiili ve sözlü saldırıda bulunan Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim ve beraberindeki kişileri şiddetle kınıyoruz” denilerek şu ifadeler yer aldı:

“Bugün oynanan TFF 2. Lig Şanlıurfaspor - Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor müsabakası sonrasında, protokol tribününde Kulüp Başkanımız Abdulmenaf Batur’a fiili ve sözlü saldırıda bulunan Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim ve beraberindeki kişileri şiddetle kınıyoruz. Yapılan bu saldırıların cezasız kalmaması için TFF ve adli makamlara gerekli suç duyurusunda bulunup konunun takipçisi olacağız.”

 

Şanlıurfaspor Kulübünden iddialara yanıt geldi:

“Bugünkü Arnavutköy Bld Spor karşılaşması sonrasında tahrik edici davranış ve tutumundan dolayı misafir takım Kulüp Başkanı Abdulmenaf Batur’u kınıyoruz. Futbol camiası adına ifade edilemeyecek hakaretleri sıralayarak, tribünlerde adeta kaos başlatma çabası içerisine giren Batur’un kulübü ve taraftarı aracılığıyla sosyal medya ortamında Kulüp Başkanımız Emin Yetim ve taraftarımıza yönelik yaydığı tüm asılsız iddiaları kayıt altına aldığımızı bildirir, gerekli hukuki süreci en kısa zamanda başlatacağımızı kamuoyunun huzuruna sunarız.”

 

İddialarla ilgili süreç devam ediyor.

 

Haber: İbrahim Uyğur

AdminAdmin