GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2022 11:30

Vestel, Connectivity Standards Alliance katılımcı üyesi oldu

Vestel CEO'su Turan Erdoğan: "CSA üyeliği sayesinde birlikte çalışabilirlik stratejisi doğrultusunda diğer teknoloji firmalarıyla yakın iş birlikleri kurma fırsatına kavuştuk. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile birlikte IoT standartlarını belirlemek adına birlikte çalışıp bilgi paylaşımı yapabileceğiz"

Vestel, Connectivity Standards Alliance katılımcı üyesi oldu

İSTANBUL (AA) - Vestel, üyeleri arasında dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin bulunduğu, en önemli IoT (nesnelerin interneti) organizasyonlarından biri olan Connectivity Standards Alliance'ın (CSA) katılımcı üyesi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vestel, nesnelerin interneti konusunda etki alanını ürün, dijital hizmet, iş birlikleri ve organizasyon katılımları ile genişletmeye devam ediyor.

Geçen aylarda küresel ölçekte önde gelen teknoloji üreticilerinin içerisinde bulunduğu ve IoT standartlarını belirlemek için kurulan Home Connectivity Alliance'ın (HCA) Yönetim Kurulu üyesi olan Vestel, şimdi yine IoT standartlarını belirlemek adına dünyanın en büyük IoT organizasyonlarından biri olan CSA katılımcı üyesi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel Üst Yöneticisi (CEO) Turan Erdoğan, CSA üyeliği sayesinde birlikte çalışabilirlik stratejisi doğrultusunda diğer teknoloji firmalarıyla yakın iş birlikleri kurma fırsatına kavuştuklarını belirterek, "Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile birlikte IoT standartlarını belirlemek adına birlikte çalışıp bilgi paylaşımı yapabileceğiz. Teknoloji alanında oldukça önemli gelişmeler bunlar. Kendi yenilikçi teknolojilerimizin yanı sıra spesifikasyonların oluşturulmasına da yardım edecek, ilgili geliştirmeleri henüz pazara çıkmadan önce ürün ve uygulamalarımıza entegre edebileceğiz." ifadelerini kullandı.

Akıllı cihazların kendi aralarında iletişim kuracağı ortak iş modelleri üzerinde çalışmalar yapan ve 2002 yılında kurulan CSA'nın üyeleri arasında Apple, Google, IKEA, Infineon, Signify gibi dünyanın önde gelen şirketleri bulunuyor.

AdminAdmin