GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2023 11:30

″Kaspersky VPN Secure Connection″ AV-TEST araştırmasında öne çıktı

AVTEST Test Araştırmaları Bölümü Başkanı David Walkiewicz: "Kaspersky'nin VPN paketi, tüm alanlarda iyi performans verileri sağlıyor, net bir kuruluma sahip ve kullanıcıların gizliliğini koruyor"

″Kaspersky VPN Secure Connection″ AV-TEST araştırmasında öne çıktı

İSTANBUL (AA) - Kaspersky VPN Secure Connection, bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bağımsız güvenlik enstitüsü AV-TEST'in performans hızı testleri sonucunda bireysel kullanıcılar için "en iyi VPN'ler" arasında gösterildi.

Kaspersky açıklamasına göre, çoğu ürün değişen coğrafi konumlarda farklı sonuçlar elde ederken Kaspersky VPN, "indirme" performans testlerinde tüm bölgelerde eşit derecede başarılı sonuçlar veren tek ürün olmayı başardı. Ayrıca Kaspersky'nin çözümü, AB'de test edilen en hızlı ürün olarak görülüyor.

AV-TEST verilerine göre, Kaspersky VPN Secure Connection, aynı ağdaki karşıya yükleme hızında da lider olarak gösterildi. Bu test için VPN ortalamalarını ikiye katlayarak, her üç bölgede de en hızlı ürün olarak, yerel ağlardaki yükleme performansıyla en üst sırayı almayı başardı. Ek olarak, Kaspersky VPN bağımsız değerlendirmede kullanılabilirlik, güvenlik, gizlilik, performans ve şeffaflık testi senaryolarını başarıyla geçti ve üst üste üçüncü kez AV-TEST Approved virtual private network solution kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AV-TEST Test Araştırmaları Bölümü Başkanı David Walkiewicz, Kaspersky'nin VPN paketinin, tüm alanlarda iyi performans verileri sağladığını belirterek, "Net bir kuruluma sahip ve kullanıcıların gizliliğini koruyor. Tüm bu başarılar için 'Approved virtual private network solution' ödülünü kazanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kaspersky Müşteri Ürünleri Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Marina Titova da "Bir zamanlar 'geeky' kullanıcılar için üretilmiş niş bir ürün olarak görülen VPN'ler artık çevrim içi ortamda güvende ve gizli kalmak isteyen herkes için sahip olunması gereken bir ürün haline geldi. Bir VPN'i harika yapan nedir?

Kullanıcılar mümkün olan en güvenli, uygun, uygun maliyetli veya en hızlı hizmeti talep eder. AV-TEST'in Kaspersky VPN'i testlerinde en hızlı ürün olarak kabul etmesinden ve yüksek şeffaflık ve gizlilik standartlarımızı vurgulamasından gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin